Obsah: Soudničky

František Němec píše "jen" soudničky – ale ne ovšem banální záznamky ze soudních řízení, jakými obšťastňují novináříčkové šesté kategorie čtenáře při jejich ranní kávě s rohlíkem. Protože Němec – podoben básníkům – v těch malých útvarech skutečně objevuje něco nového. Svět periférie, svět poloproletářů se snobskými choutkami, svět, v kterém platí jen drobné mince, nejdrobnější. Po pravdě řečeno, nemusí jej objevovat, zná jej, rodilý Žižkovák, už dávno a skrz naskrz, potkal se se svými truchlosměšnými postavičkami asi dlouho před tím, než je posadili na lavici svědků či obžalovaných. Klasika české humoristcké beletrie, o které V. Lacina napsal: "...je to báječná legrace s hlubokým jádrem a dokonale umělecky zformovaná." Ilustrace Heleny Zmatlíkové.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Soudničky