Obsah: Pravdivá obrana Sokratova

Dvě práce, v nichž autor vášnivou obžalobou netečnosti a hlouposti Atéňanů a vyprávěním o ukrutnostech římských císařů burcuje svědomí vlastního národa.
Sokrates je odsouzen k smrti - vystupuje s velkolepou obhajobou. Kreslí svůj život, život prostého rozvážného člověka, který se každým slovem i skutkem snažil rozhodně čelit příkoří a nespravedlnost ve všech jejch podobách. Diktátoři - podobizny čelných osobností světovládného Říma. Jejich prostřednictvím autor podává širokou společenskou fresku římské společnosti v 1. 154 př. n. l. -222 n. l. , dobu hlubokých sociálních rozporů, mravní bídy, úplné koripce vládnoucí třídy, utrpení poddaných. Příběhy nejsou psány beletristickou formou. Dílo spíše historická práce - jako pramenů používá děl soudobých římských historiků.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz