Obsah: Tkalci saramyrští

První část trilogie anglického autora (Tkalci saramyrští, Klubko nářku a Závoj nadvlády) je pokusem o zpracování tradiční epické fantasy o boji sil dobra a zla i pro dospělé čtenáře.
Román je temným příběhem ze světa, v němž se zlo probudilo v samém středu mocné orientální říše Saramyr a prostřednictvím sekty mágů, takzvaných Tkalců, ovládlo životy všech obyvatel. Zdroj tkalcovské moci ale je zároveň původcem choroby, která působí strašlivé anomálie u rostlin i živých tvorů, které napadne. Každé dítě narozené s touto nemocí, musí být zavražděno. Takové dítě se ovšem jednoho dne narodí samotné vládkyni říše a to je signálem pro začátek vzpoury proti magické diktatuře. Země se propadá do občanské války a to je jen předzvěst budoucí katastrofy gigantických rozměrů. Hrdinkou je dcera saramyrského učence, vznešená dívka, která po vyvraždění své rodiny v sobě objeví podivné síly a rozhodne se podstoupit nebezpečnou cestu do kláštera Tkalců v horách, kde chce najít vysvětlení.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz