Obsah: Učebnice obecné psychologie

Nová česká učebnice obecné psychologie předkládá systematický a srozumitelný výklad pojmů a teorií nejzákladnějšího psychologického oboru. Tradiční témata obecné psychologie, tedy především poznávací, motivační a emocioná1ní procesy, jsou pojednána velmi přehledně a s řadou živých příkladů, odkazů na možnosti praktické aplikace, zejména z oblasti psychoterapie. Autorka přistupuje k jednotlivým tématům z různých teoretických perspektiv, především kognitivní a psychodynamické, ale také evoluční, neuropsychologické atd. Publikace obsahuje relativné rozsáhlé kapitoly o etických problémech soudobé psychologie, vědomí a imaginaci, které se v reprezentativních anglicky psaných učebnicích zpravidla neobjevují. Obecná psychologie je obvykle pokládána za nudný a nezáživný předmět - autorka, původně klinická a poradenská psycholožka, se pokusila dokázat, že se ve skutečnosti jedná o obor velmi zajímavý. Učebnice je určena především pro studenty jednooborové psychologie na filosofických fakultách, dá1e pro studenty učitelských oborů, speciální pedagogiky, sociální práce atd. Je vhodná i pro praktické psychology a náročnější zájemce o psychologickou literaturu z řad široké veřejnosti. Mohla by sloužit i jako studijní text k přijímacím zkouškám na obor psychologie.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Učebnice obecné psychologie