Obsah: Toulky minulostí světa 7

Evropa v konfliktech, osvícenství, Francouzská revoluce, napoleonské války, barok. Vítejte opět, už posedmé, na našich toulkách po minulosti světa. V této knize budeme sledovat zejména zákruty evropské historie v 18. století a uvidíme, že se propast mezi civilizacemi na jednotlivých kontinentech dále prohloubila. Evropa zvýšila svůj hospodářský, průmyslový a vojenský náskok a zejména díky své technické převaze, kterou noví dobyvatelé světa rádi označovali jako "civilizační", se evropská expanze vítězně šířila, až přerostla v kolonialismus. Nastal čas na koloniální války a především na významné změny, které měly brzy vést k hospodářskému rozkvětu země. Známe je pod souhrnným názvem "průmyslová revoluce".
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Toulky minulostí světa 7