Obsah: Co v učebnicích nebývá 1 aneb Čeští panovníci - jak je (možná) neznáte

Od Sáma k Ludvíkovi Jagellonskému Jak žili čeští panovníci, knížata a králové, kteří vládli v naší zemi do roku 1526? Jací to byli lidé? Jaký byl jejich způsob života, podle čeho se rozhodovali, kdo vedl jejich kroky? Víte například:- že mocný panovník Sámo měl 37 dětí? - že postřižiny byly původně pohanský svátek zkrácení vlasů? - že už kníže Svatopluk měl na Velehradě skleněná okna? - že až do 12. století fungovalo na českém území otroctví? - že kníže Jaromír strávil 20 let ve vězení? - že kníže Oldřich zemřel při hostině? - že král Vladislav I. vyhrál bitvu díky těstu? - že Karel IV. se původně jmenoval Václav?
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Co v učebnicích nebývá 1 aneb Čeští panovníci - jak je (možná) neznáte
Dnes je 27.07.2024
Před 160 lety se narodil(a) Flos František