Obsah: Čachtická paní

Pravda, vyvěrající z hlubin minulosti díky dochovaným archivním pramenům, je však prostá. Obnažuje kořeny zla a ukazuje, kam až může vést beztrestné zneužívání moci. Je nemilosrdnou obžalobou tehdejších poměrů. Čachtické (a na ně navazující sárvárské, keresztúrské, bytčanské ad. ) události z let l575 - l6l4 vzbudily nemalou pozornost historiků i beletristů. V různých verzích se objevovaly na stránkách odborných i populárních děl v mnoha evropských zemích. Zpracovány seriózně, střízlivě, ale i s nádechem romantismu a senzačnosti. Kniha je napínavou a velmi čtivou historickou rekonstrukcí dramatických událostí, které se odehrály v Uhrách na přelomu l6. a l7. století v souvislosti se zločiny hraběnky Alžběty Báthoryové.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Čachtická paní