Obsah: Čaj

Čaji patří druhá příčka co se týče nejčastěji konzumovaným nápojem (na prvním místě je voda). Čaj pijí denně miliony lidí na celém světě - někdo dává přednost čaji černému, jiný zelenému, někdo si zase libuje v zemitých čajích Pu-erh. Jako nápoj slouží pro uhašení žízně, nabytí svěžesti, povzbuzení mysli, prostředek k léčení nemocí, případně k čajovým obřadům.
Publikace sleduje původ a tisíciletou historii čaje a uvádí informace o jeho pěstování a rozšíření po celém světě. Poskytuje užitečné a zajímavé informace o jeho pěstování a sklizni, zpracování a třídění. Seznamuje s nejslavnějšínmi oblastmi pěstování čaje v Asii, Africe a Jižní Americe. Uvádí druhy, jakosti a směsi čaje, jeho účinné látky a chuť i praktické rady a doporučení k přípravě nálevu z lístků čajovníku. Nechybí popis čajového obřadu, barevné fotografie a slovníček pojmů.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Čaj