Obsah: Čas psanců

Úspěšná antologie ve svém druhém, upraveném vydání přináší kvalitní průřez českou fantasy a sci-fi. Povídky spojuje téma psanců a vyvrženců společnosti. Hrdinů, kteří musí bojovat proti osudu svými vlastními prostředky. Jedni mečem, druzí puškou, všichni ale srdcem a rozumem - bez nich by ke svému cíli nedošli. Převážná část knihy se nese v duchu akce a dobrodružství. Najdeme zde například dvě povídky mistra fantasy Miroslava Žambocha či rozsáhlou novelu Ďura Červenáka s hlavním hrdinou trilogie Bohatýr. Leonard Medek nebo sestry Lukačovičovy vás na oplátku zavedou do uhrančivého prostředí městské fantasy. Do druhého vydání přibyly postkatastrofické příběhy Vladimíra Šlechty (cenami ověnčená Boží kopírka) a Petra Heteši (legendární Quag). Stále to ale není vše, co přináší tento literární festival plný nápadů a kvalitní zábavy.
Sestavil Ondřej Jireš
Povídky: