Obsah: Ztracený trůn

Čtvrtá kniha série Jonathan Payne a David Jones.

Děj třetího románu Chrise Kuzneského se odehrává v centrální části Řecka v horských klášterech Meteora, které jsou takřka nedostupné. Klášter Svatá Trojice je nejizolovanější z nich a jeho bratři jsou strážci tajemství, uchovávaného v tajnosti po celá staletí. Jedné noci je posvátnost tohoto místa narušena skupinou elitních bojovníků se starobylými zbraněmi. Vojáci jsou nemilosrdní a mnichy jednoho po druhém shazují ze skály - svatí muži si své tajemství odnášejí do hrobu navždy.
Na druhé straně Evropy se Richard Byrd obává o svůj život. Objevil totiž místo, kde se nachází neuvěřitelný poklad. Jsou tu však ti, kdo jsou odhodláni jej chránit za každou cenu. Byrd už neví, co má dělat, a proto se spojí se dvěma kolegy, Jonathonem Paynem a Davidem Jonesem, a prosí je o pomoc.
Dvojice rychle zjišťuje, že se ocitá uprostřed nebezpečné hry, která jim změní život navždy...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize