Obsah: Dotkni se nebe

Orel a Lev VI (1368 - 1378)

Lucemburské dynastii se na českém trůně otevírá skvělá budoucnost. Zatímco polský Kazimír a Ludvík Uherský jsou stále bez mužských potomků, Karlovo manželství s Eliškou Pomořanskou se vyvinulo v pevný a hluboký vztah a z jejich konečně šťastného soužití se rodí dítě za dítětem, dcery a synové. Sňatkovou politikou se Karlovi podařilo připojit k zemím Koruny české Braniborsko a zajistit svým potomkům polsko-uherské dědictví. V dosud jednotném křesťanství však už klíčí první výhonky nespokojenosti se zlořády v církvi, o kterých v románu důrazně vypovídá Milíč z Kroměříže. Uvědomoval si to i císař Karel a hrozícím bouřím se snažil předejít politikou orientovanou na celou Evropu. Spojenectví hledá především ve Francii u svého synovce Karla V. , ale začínající papežské schizma se mu už nepodaří odvrátit.
Poslední díl královské řady Orel a Lev sleduje život Karla IV. až do dne jeho smrti, která ho v dvaašedesáti letech nepotkala sešlého věkem, ale nešťastnou náhodou na samém vrcholu úspěšného života.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024
Před 200 lety se narodil(a) Dumas Alexandre (1824)