Obsah: Dvojí trůn

Orel a Lev II (1340 - 1346)

V druhém dílu Dvojí trůn osleplý Jan Lucemburský zasahuje prozíravě do politických intrik v Evropě, aby upravil svému synovi cestu k císařské koruně. Na římském trůně sedí zatím Ludvík Bavor, o jehož vítězství nad habsburským sokem se zasloužil především král Jan, ale místo vděku se dočkal jen nepřátelství a zrady. Bavorovy intriky kolem Tyrol, které měly připadnout Lucemburkům, vyvolají v říši pobouření a novým římským císařem je zvolen Karel IV. , budoucí dědic Českého království. Tím však boj Lucemburků s Ludvíkem Bavorem neskončil. Král Jan svěřuje mladému Karlovi ožehavá diplomatická jednání po celé Evropě - v Basileji, Avignonu, Neapoli, Bretani, Krakově. Při nich je třeba pozvednout i meč, když se protivník neštítí ani vraždy. Dějově bohatý román s desítkami výjimečných historických postav vrcholí nešťastnou bitvou u Kresčaku, kde hrdinsky zemře král Jan. Karel IV. , ozdoben nyní dvojím titulem krále římského a českého, však stál v této bitvě na straně poražených a mezi Kresčakem a mocenskou základnou v Čechách leží území úhlavního nepřítele.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize