Obsah: Tajemná města - Brno

Moravská metropole, která si vysloužila přívlastky „veletržní“ či „průmyslová“ vypadá zdánlivě zcela netajemně a ne-romanticky. A přesto je Brno městem magickým, městem z bohatou a pohnutou historií, jak se o tom může přesvědčit každý jen trochu vnímavý návštěvník. Jeho dějiny sahají až do pravěku, přímo pod ulicemi dnešního rušného města se našly pozůstatky lovců mamutů a jméno mu možná propůjčil dávný keltský král. Na soutoku řek Svratky a Svitavy bylo živo už v časech Velké Moravy a své sídlo si tu vybudovala údělná přemyslovská knížata. Tady, pod Petrovem našla svůj poslední domov půvabná královna vdova Eliška Rejčka, tady naposled vydechl pyšný římský král a moravský markrabě Jošt Lucemburský. A zdejší rodák stavitel a kameník Anton Pilgram zakroutil na Staré radnici prostřední ozdobnou věžičku na vztek místním konšelům. Jestlipak víte, proč si pověsili do radničního průjezdu draka, pardon krokodýla?
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize