Obsah: Světlo přichází potmě

Román Světlo přichází potmě začal autor psát na začátku roku 2000; podává v něm sugestivní obraz jedinečných lidských osudů, které byly zasaženy všemi tragickými událostmi posledních šedesáti let českých dějin.
Román se skládá převážně z dojmů, vzpomínek, prolínajících se časových úseků, příběhů postav, které se vzájemně proplétají a jsou neseny vlastní logikou. Jde o osud, kterým prošlo desetitisíce českých lidí. Hlavní hrdina , odbojář za války, se nestačí divit, jaký směr nabrala politika po válce a kolik udavačů a kolaborantů se dostává k moci. Hlavní hrdina prožívá i odsun brněnských Němců, brzy po Únoru je sám obviněn, uvězněn a řadu let tráví v komunistických lágrech a v uranových dolech. Po příchodu z vězení vidí, že svět se posunul jinam, než je schopen vnímat a opět těžce nachází své místo v životě.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize