Obsah: Chlupatý sluha pana Faráře

Další z humoristických románů oblíbeného finského spisovatele vypráví o netradičním soužití svérázného luteránského pastora s medvědem, posvátným zvířetem pohanských ugrofinských kmenů.
Hrdinou románu Chlupatý sluha pana faráře je svérázný luteránský farář Oskari Huuskonen, plamenný kazatel, který dostane od svých farníků k padesátým narozeninám osiřelé medvídě. S medvědem dostane život úplně jiný směr - nejprve se pan farář a jeho učenlivý chlupatý přítel ocitají v brlohu, pak v křesťanském školícím středisku, na ruské lodi, v klášteře, v hotelu na Maltě, na irské lodi, poznávají pozoruhodné lidi a prožívají neuvěřitelné příhody. Paasilinna dokáže psát humorně a čtivě o vážných věcech, a tak Chlupatého sluhu můžeme číst buď jako bláznivý humoristický román, nebo jako příběh krize středního věku, který pro skoro všechny zúčastněné dobře dopadne.
Zdroj: Anotace z knihy Chlupatý sluha pana Faráře
Dnes je 20.04.2024