Obsah: Řada nešťastných příhod 01 - Zlý začátek

Neuvěřitelně nešťastný příběh sourozenců Baudelairových. Kniha je psána ve stylu černého humoru s prvky hororu.
Sourozenci Baudelairovi, nejstarší Violet, její bratr Klaus a jejich malinká setřička Sunny, přicházejí o své milované rodiče a tím se začíná odvíjet tento příběh o jejich nešťastném životě plném nečekaných zvratů a nešťastných událostí. Po smrti rodičů se děti dostávají do rodiny pana Poa, který je vykonavatelem závěti. Nemají ani svůj pokoj a musí sdílet jednu špinavou a páchnoucí místnost se dvěma syny pana Poa. Po krátké době strávené v rodině Poeových, se dostávají do domu hraběte Olafa, který je jejich příbuzným a stává se tak jejich zákonným poručníkem. Hrabě Olaf usiluje pouze o jejich majetek a tak se svými kumpány vymýšlí plán, jak by získal jejich peníze dříve, než bude Violet plnoletá.
Vytvořil: quetzal
Upravil: ota61