Obsah: WildC.A.T.s - Návrat domů

Scénář: Alan Moore
Kresba: Travis Charest, Kevin Maguire, Ryan Benjamin, Jason Johnson, Dave Johnson, Kevin Nowlan, Scott Clark

Jeden z nejslavnějších týmů zmizel kdesi ve vesmíru a je nutné okamžitě sehnat náhradu. Jakýmkoliv způsobem - lhaní, vydírání či vymývání mozku je povoleno. Je pak samozřejmě jasné, že takový superhrdinský tým nebude úplně nejnormálnější a že se v něm budou potkávat nájemní zabijáci s nebezpečnými manipulátory a psychopatickými vrahy.
A mezitím, na druhém konci galaxie, se původní členové WildC. A. T. s střetávají se svým vlastním peklem...
WildC. A. T. s byli jen jedním z mnoha superhrdinských týmů... dokud je nedostal do ruky Alan Moore (Strážci, Top 10, Liga výjimečných, Z pekla) a nezačal jejich příběh vyprávět znovu a po svém. V jeho podání se z akčního komiksu stává další elegantní demolice žánru a postav, plná nápadů, ironických hlášek, politiky, nečekaných zvratů a bizarní akce.
Moorovy WildC. A. T. s je inteligentní a zábavný superhrdinský mainstream, který si hraje s žánrem, překvapuje zvraty, narušuje oblíbená klišé, zcivilňuje a ironizuje svět ochránců vesmíru.
WildC. A. T. s se můžou číst jako nadupaná akční zábava plná hlášek, bizarních nápadů, monumentálních scén a výrazných postav - ale když se na ně podíváte pořádně, poznáváte tam další Moorova oblíbená témata: je to i příběh deziluze, demontáž mýtů, politická satira a antiutopie.
Alan Moore nikdy nedělá jednoduché věci. WildC. A. T. s můžete brát jako monumentální superhrdinskou řežbu, jako cynickou komedii, jako drama i jako politický román... můžete to brát jak chcete. Ale rozhodně to berte.
Na WildC. A. T. s se podílela celá eskadra slavných jmen, v čele se slavným perfekcionalistou Travisem Charestem. Jeho jemná a precizní kresba, ovlivněná plakáty ze začátku devatenáctého století, je ale docela náročná na čas, takže se Charest u série střídal s dalšími slavnými jmény - kupříkladu s mistrem grimas Kevinem Maguirem či Kevinem Nowlanem, který s Alanem Moorem, později spolupracoval i na krátkých příbězích o nezletilém vynálezci Jackovi B. Quickovi.
A další legendy, včetně Jima Leeho, přispěly alespoň do galerie.
Vytvořil: janajau
Upravil: pan.Kchiu
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 24.05.2024
Před 84 lety se narodil(a) Brodskij Josif
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno