Obsah: Hledači mušlí

Hlavní hrdinka románu Penelopa Keelingová stojí na prahu stáří a ohlíží se za svým bohatým a pestrým životem. Vzpomíná na krásné dětství v Londýně a Cornwallu, na nešťastně válečné manželství s člověkem, s kterým si už za pár týdnů po svatbě přestala rozumět, na krátký čas strávený s mužem, jehož opravdu milovala a s nímž spojovala svou budoucnost. Řeší také vztah k dospělým dětem, které vyznávají jiné životní hodnoty než ona a snaží se s ní manipulovat.
Tento příběh neobyčejné ženy je zároveň velká rodinná sága, sledující osudy čtyř generací téměř od začátku dvacátého století až po současnost. Především je to však oslava života, který se nedá spoutat řádem a konvencemi. Přestože se Penelopin největší sen nikdy nenaplnil, její život je triumfem, laskavosti a odvahy, díky nimž člověk dokáže překonat i ty nejtěžší rány osudu.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024
Před 200 lety se narodil(a) Dumas Alexandre (1824)