Obsah: Srážka titánů

Druhá světová válka začala na moři v září roku 1939, když německé hladinové lodě a ponorky svým útokem ohrozily samotnou existenci Velké Británie. V Pacifiku o nadvladu tvrdě bojovalo Japonské a Americké loďstvo. Srážka titánů zahrnuje všechny aspekty války na moři včetně podílu menších námořních mocností, jako byla Francie, Itálie a Sovětský svaz. Autor hodnotí celkovou strategii, analyzuje hlavní bitvy a věnuje pozornost osobnostem na obou válčicích stranách. Walter J. BOYNE je plukovníkem letectva na penzi a bývalý ředitel Národního muzea letectví a kosmonautiky v Smithsonian Institution. Je autorem, nebo spoluautorem šestadvaceti knih včetně publikace Křídla proti křídlům. Nyní žije v Ashburnu ve Virginii.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Srážka titánů