Obsah: Fotbalová fabrika

Fotbalová továrna je drsná a nevybírává prvotina z pera Johna Kinga. Jejím hlavním hrdinou, nebo spíš antihrdinou, je protřelý chuligán z Chelsea, Tom Johnson, jenž ztělesňuje nespokojenou část britské společnosti, která se řídí krutými zákony džungle. Jeho prostřednictvím pronikáme do skutečného života lidí jemu podobných – lidí, k jejichž každodenním zkušenostem patří společenská degradace, nezaměstnanost, rasismus, násilí, alkoholismus a výstřední sexuální praktiky. Mnohem důležitější však je, jak se těmto lidem žije pod neustálým policejním dozorem, v atmosféře zmanipulované médii a v rozdělené společnosti.Je to kniha o vyvrhelích devadesátých let minulého století, lidech, z nichž léta pokrytectví a sebestředné britské stranické politiky udělala pouhá čísla do statistiky. Zklamání a zlost si kompenzují každou neděli odpoledne v barech a postranních ulicích, mimo dosah policejních kamer na střechách stadionů – kde nejsou na očích, kde jsou všem ukradení.
Zdroj: Anotace z knihy Fotbalová fabrika
Dnes je 24.04.2024