Obsah: Složka Hitler

Neobvyklý pohled na soukromý život tyrana…Faktografická publikace britského autora představuje čtenáři nacistického tyrana z pohledu, jaký v podobné literatuře rozhodně nebývá obvyklý. Podíváme se na nejrůznější stránky jeho osobnosti, o nichž mnozí zřejmě dosud neměli tušení. Dozvíme se, jaké měl vysvědčení (žádná sláva), a zjistíme, že byl malířem i básníkem. Jakým, to už můžeme sami posoudit z úryvků jeho básní. Kromě známých osobností fašistického Německa, jako byli Göring, Goebbels, Bormann a další, se setkáme také se vzpomínkami Hitlerových sekretářek, Alberta Speera a samotné Evy Braunové. Dočteme se i o dalších Hitlerových milenkách a láskách. Vzhledem k tomu, že autor je Angličan, není divu, že se věnuje také vztahu britské panovnické rodiny ke třetí říši. Můžeme být jenom rádi, že král Eduard VIII. po svém tehdy skandálním svazku s rozvedenou Američankou abdikoval! V knize se samozřejmě najde i prostor pro Hitlerův vztah k okultizmu (jeho oblíbený jasnovidec byl Žid! ), pro jeho zdravotní problémy (léčené většinou šarlatánem), pro jeho svatbu na poslední chvíli a konečně i pro jeho smrt. Ale, nemylte se! Kniha diktátora v žádném případě nevynáší na piedestal, jen naznačuje, že bychom i po letech, které uplynuly od konce druhé světové války, měli vědět, jaký byl člověk, jenž tento nejhrůznější konflikt v dějinách lidstva rozpoutal.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Složka Hitler