Obsah: Hledání svatého grálu

Kardinál Wolsey opět povolal svého nejmilejšího synovce Benjamina Daunbeyho a jeho věrného souputníka, nevyléčitelného dobrodruha Rogera Shallota. Psal se rok 1522 a Stafford, vévoda z Buckinghamu, byl zatčen pro velezradu. Roger a Benjamin proti své vůli přihlížejí krvavé exekuci, aby se vzápětí dověděli, co bylo pravou příčinou Buckinghamova pádu: pátral po dvou nad jiné vzácných relikviích - po svatém grálu a Excaliburu, legendárním meči krále Artuše. V doprovodu a pod dohledem agentů tajné služby Jindřicha VIII. , o jejíchž instrukcích nemůže být pochyb, se oba přátelé vydávají hledat bájné relikvie ... . Není toho málo, čemu musí dva mladí pánové čelit, nejen aby splnili úkol, ale aby přitom sami nepřišli o život.
Zdroj: Anotace z knihy Hledání svatého grálu
Dnes je 25.04.2024