Obsah: Jack London - Námořník na koni

Irving Stone je zkušený a slavný autor několika proslulých biografických románů, z nichž u nás je nejznámější Žízeň po životě, vyprávění o slavném holandském malíři Vincentu Van Goghovi. Kniha Námořník na koni celkem spolehlivě zachycuje život a literární vývoj amerického spisovatele Jacka Londona. Autor byl bezpochyby stržen barvitými stránkami Londonova životopisu a podivuhodným ohlasem jeho díla ve světě. Stone našel u Londona titul pro svou knihu, kterým sám sebe London charakterizoval pro svou chystanou autobiografii; tento životní příběh pak pomohl druhému spisovateli napsat práci neobyčejně zajímavou a poutavou. Životní osud Jacka Londona Stone zachytil, jak dovedl nejlépe a nejvěrněji, i když velký ideový zápas, který London nakonec zaplatil životem, mu zůstal jen doplňujícím tématem, nikoliv středem pozornosti. Přestože v bohaté londonovské literatuře, která se rozrostla od knížek se senzační literární příchutí až k upřímným vyznáním lásky a obdivu, od univerzitních disertací až k závažným literárněvědným studiím, najdeme řadu detailů a pohledů, které Stone do své práce nezahrnul, zůstane jeho knížka poutavým průvodcem do rozlehlého Londonova díla a jeho složité osobnosti.
Vytvořil: majka4
Zdroj: anotace ke knize