Obsah: Karel Kryl

Kniha je osmisetstránkovým přepisem interview, která Karel Kryl poskytl mediím v průběhu let 1968 až 1994. Obsahuje okolo 170ti rozhovorů, z nichž třetina je psána ve slovenštině.
Publikace je rozsáhlou kronikou české a slovenské kultury, politiky a společnosti za dobu téměř čtyřiceti let. Rozhovory jsou seřazeny chronologicky. Kryl se v nich představuje jako ostrý kritik české a slovenské kultury, politiky a společnosti před i po roce 1989. Odkrývá své názory na emigraci, privatizaci, známosti, úplatky, nevraživost, bezohlednost a absenci práva. Občas i pochválí, ale po návratu z emigrace je pro něj těžké se znovu přizpůsobit a hlavně vše pochopit. Karel Kryl zemřel 3. března 1994 v Mnichově. Text doprovázejí fotografie a dokumenty, které po jeho smrti uspořádala manželka Marlen Krylová. Kniha rozhovorů je zřejmě tím nejlepším způsobem, jak Kryla připomenout, přiblížit a nezapomenout.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz