Obsah: Duch Llana Estacada

Úvod

Román navazuje bez dějové souvislosti na příběh "Syn lovce medvědů" (tyto dva romány bývají spojovány pod titulem Mezi supy - Unter Geiern, od 1914). Je druhým románem ze série románů psaných Mayem pro mládež a je považován za jeden z nejlepších Mayových románů. Nejprve vycházel v časopise Der Gute Kamerad (1888) a poté knižně u stuttgartského vydavatelství Union (1890).

Děj

Hobble Frank a Sliding Bob cestují na Helmers Home a cestou se seznamují s mladíkem Bloody Foxem. Na Helmersově farmě potkávají Juggle Freda (Kejklíř Fred) a též podezřelého mormona Tobiase Burtona.

Mezitím jinde bratři Čmuchálkové (Jim a Tim Hoffmannové, str. 65) prozkoumávají bojiště, kde se dva indiáni bránili tlupě bělochů. Jdou po stopě a objevují bělochy v čele s mužem, který se jmenuje Stewart. Pokračují dále a seznamují se s Komančem Železným srdcem (Šiba-bigk), jemuž bělochové zastřelili otce.

Na farmě se později objevuje několik lidí. Nejprve falešný dragoun, ve kterém nalézáme zákeřníka Stewarta. Poté Old Shatterhand v doprovodu Tlustého Jemmyho a Dlouhého Davyho (u Olympie přijede sám). Old Shatterhand dragouna prokoukne. Ten uprchne a Shatterhand s Frankem a Fredem se za ním vydávají a setkávají se s Čmuchálky. Dozvídáme se, že Shatterhand Šiba-bigkova otce Ohnivou hvězdu (Tehua-šove) znal a kouřil s ním dýmku míru.

Zálesáci usuzují, že Stewart a jeho kumpáni chystají nějaký zločin a rozhodnou se zakročit. Pomůžou duchovi Llana Estacada, za kterým se žene několik padouchů. Stewart je mezi nimi a Šiba-bigk jej skolí nožem.

Přesouváme se do jiné části Llana Estacada ke čtyřem mužům. K nim se přidružují mexikáni, kteří je nabádají k cestě přes Llano, že tam jedou taky. Další se objevují lovec medvědů Baumann a jeho syn Martin, Vinnetou a družina Komančů. Mexičani jsou odhaleni jako tyčkaři. Prchají a jsou sledováni.

V poušti je skrytá oáza, kde sídlí černoška Sanna a duch prérie, neboli Bloody Fox, jak zjišťujeme. Chystá se pomoci výpravě, kterou chtějí tyčkaři zničit. Naši hrdinové se sjíždějí v poušti a společně porazí tyčkaře u Bloody Foxovy oázy.
Dnes je 27.09.2023
Před 54 lety se narodil(a) Kinkelová Tanja
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno