Obsah: Impresionista - variace na pikareskní román

V knize, jež získala obrovskou publicitu dávno před vydáním a jež byla jedním z nejočekávanějších literárních debutů, úspěšný žurnalista Hari Kunzru vzkřísil k životu žánr pikareskního románu. Sledujeme podivuhodné osudy hlavního hrdiny Prana, který se narodil za velice zvláštních okolností na samém počátku minulého století a jehož pouť životem je neméně překvapivá. Sledujeme jeho putování z malé indické vesničky přes Bombaj do Oxfordu, kdy se někdejší příslušník elitní kasty proměňuje v anglického gentlemana.
Prán Nat je synek bohatých a vážených Indů. Hrdinova matka zemře při chlapcově porodu a otec je na synka příliš jemný a duchem jaksi stále nepřítomný. Když zemře i on, chlapec náhle osiří. A protože jeho chování není zrovna příkladné a sloužící v domě ho nesnášejí, octne se Prán řízením osudu na ulici. A tady začíná jeho strastiplná pouť. Z honosného domu se dostává do prachsprostého indického bordelu, odtud je prodán do Fatéhpuru, kde si ho oblíbí pro jeho krásu anglický major. Ale ani tady hrdinova cesta nekončí.

Zdroj: Anotace z knihy Impresionista - variace na pikareskní román
Dnes je 28.03.2024