Obsah: Kočka detektiv - Tajemství chování vaší kočky

Brousí si vaše kočka drápy o koberce? Znečišťuje dům? Změnilo se v poslední době její chování? Stala se samotářskou nebo je vůči vám či členům vaší rodiny agresivní? Nebo byste prostě jen chtěli pochopit, jakým způsobem přemýšlí? V tomto všeobecném průvodci proslulá poradkyně na otázky kočičího chování Vicky Hallsová pomáhá majitelům zjistit, proč se jejich miláčkové chovají určitým způsobem a přesně popisuje, jak tyto problémy řešit. V knize jsou uvedeny velmi zajímavé případové studie čerpané z osobních a profesionálních zkušeností paní Hallsové. Každá studie je zároveň informativní i zábavná a bezpochyby pozitivně ovlivní porozumění majitelů potřebám jejich domácích mazlíčků. Pro milovníky koček je to nepostradatelná četba. Mé zaměstnání je velmi neobvyklé a mnoho lidí mi ho závidí, jen málokdo mu však rozumí - jsem kočičí psychiatr. Od konce osmdesátých let pracuji s kočkami, nejprve jsem působila v záchranných centrech a poté ve veterinární ordinaci. Pomáhala jsem kočkám bez domova a starala se o ně, když byly nemocné. Od roku 1995 jsem měla to štěstí, že jsem se mohla zabývat i jejich psychikou. Na počátku mé kariéry mi byl oporou a průvodcem dr. Peter Neville, průkopník poradenství zaměřeného na otázky kočičího chování, a v současné době trávím své dny tím, že navštěvuji majitele, jejichž kočky trpí poruchami chování a různými psychologickými a emocionálními potížemi. Někdy jde o velmi časově náročnou a psychicky vyčerpávající činnost, ale vzhledem k výsledkům je celý proces velmi zábavný.
Zdroj: Anotace z knihy Kočka detektiv - Tajemství chování vaší kočky
Dnes je 18.04.2024