Obsah: Konec krále pytláků

Uprostřed zimy se vydá myslivec na společný hon. Ale co čert nechce – saně se jim v trysku rozlomí a on i s přáteli zapadne do hlubokých závějí. Kočí nic nezpozoruje a uhání dál. Rozkacení chlapi – co bude s honem? Ale Hubert je spravedlivý: do rány jim nečekaně vběhne tlupa divočáků, a sedm kusů je v ohni. Pěkná bilance! Zato výřad společného honu je žalostný: ani kus! Jindy spatří myslivec za měsíčního svitu dvě srny, poblíž postává osm kusů daňčí zvěře a na dohled je osm divočáků. Povolenka je v kapse, proč tedy nestřílí? Sám neví. Najednou ztratí chuť lovit, vzrušení je pryč. Co to bylo? Gesto? Nová knížka Jozefa Hikla si všímá pocitů a dramat, jak je prožívají muži v zeleném. Nechybějí tu ani pohledy na pytláky – co dělat, když se mezi nimi ocitne i žena hajného?
Zdroj: Anotace z knihy Konec krále pytláků
Dnes je 20.04.2024