Obsah: Milovnice

Kniha jedné z nejpozoruhodnějších současných rakouských autorek a nositelky Nobelovy ceny za literaturu líčí boj pragmatické Brigity a romantické, naivní Pauly o vyvoleného muže. Dědička nesmiřitelných postojů Thomase Bernharda s konečnou platností boří představu o idyličnosti rakouskéliteratury. Ironický a zároveň šokující román, ve kterém autorka na postavách dvou dívek zbavuje čtenáře iluzí "jak ke štěstí přijít". Rakouská spisovatelka se snaží přesvědčit čtenáře o tom, že člověk je mnohem horší, než je ochoten připustit, že život je nesrovnatelně těžší, absurdnější a bezvýchodnější, než jak nám ho podstrkují ženské romány, časopisy, televizní seriály. Snaží se o předvedení toho, co není láska, co není idyla, co nejsou dobří lidé a co není pravda. Její postavy nejsou lidé z masa a kostí, ale pouze její nástroj k tomu, aby na stránkách demonstrovala svou absenci citového vztahu, který ji v životě provází.
Zdroj: Anotace z knihy Milovnice
Dnes je 27.07.2024