Obsah: Hubička

Mladý Lukáš, který se kdysi musel podle přání rodičů oženit s bohatší ženou, se vrací na statek, kde se předtím zamiloval do Vendulky. Cesta k Vendulce je volná, protože zůstala svobodná. Lukášova žena zemřela a on zůstal sám s dítětem. Jde tedy na námluvy. Sejdou se spolu a Lukáš chce dát Vendulce hubičku. Ta ale nechce. Myslí si, že by se jeho bývalá žena zlobila, kdyby hned po její smrti líbal jinou. Pohádají se spolu a Lukáš odchází. Potom lituje toho, co Vendulce provedl. Rozhodne se, že ji odprosí. Vendulka se naopak rozhodne, že nebude bránit Lukášovi, aby ji políbil. Sejdou se opět spolu, ale teď zase nechce hubičku dát Lukáš, dokud mu Vendulka všechno neodpustí. Nakonec si ale padnou do náručí a šťastný konec konečně nastane.
Vytvořil: Paja
Upravil: pan.Kchiu