Obsah: Romeo a Julie

Montékové a Kapuleti jsou dvě znepřátelené rodiny. Romeo, z rodu Montéků, je zarmoucen, protože miluje dívku, která však nemiluje jeho. Romeův bratranec Benvolio ho utišuje a radí, aby šel na ples, který se koná u Kapuletů. Romeo tedy jde, potkává tam Julii, dceru Kapuletů. Zamilují se do sebe. Jednoho dne se Romeo utkává v souboji s Tybaldem, synovcem Kapuletů, kterého si měla Julie vzít za manžela. Tybald v boji umírá. Romeo je vyhnán ze země. Julie je nešťastná, ale kněz, otec Vavřinec, je ještě v den Tybaldovy smrti oddá. Poté se Julie vrací domů, kde předstírá žal nad mrtvým Tybaldem. Její otec jí sděluje, že ve štvrtek, za dva dny, si vezme hraběte Parise. Julie je znovu nešťastná, odchází za otcem Vavřincem, kterého prosí, aby jí poradil. Dává jí lahvičku s nápojem a radí, aby ji vypila před tím, než půjde spát. Ráno se neprobudí. Krev ji ztuhne a bude považována za mrtvou. Procitne až za dva dny, kdy už bude pochována v rodinné hrobce. Také ji sděluje, že pošle Romeovi dopis, kde mu vše vylíčí. On přijde a vysvobodí ji z hrobky. Julie souhlasí a přijímá lahvičku. Vše probíhá podle plánu, až na to, že Romeo neobdržel dopis od Vavřince. Pouze se dozvěděl, že Julie je mrtvá. Přijíždí tedy k hrobce s jedem, který chce vypít s nadějí, že umře vedle Julie. Otevírá hrobku, ale spatří ho Paris, jež hrobku hlídá. Utkají se proti sobě a Paris umírá. Romeo vypije jed a také umírá. Najednou se Julie probouzí, nachází Romea mrtvého a sama se probodne dýkou. Vavřinec Montekům a Kapuletům oznámí, co se ve skutečnosti stalo a oni potom uzavírají mír.
Vytvořil: Paja
Upravil: ota61, pan.Kchiu