Obsah: Gričská čarodějnice II. - Komtesa Nera

Druhý díl historické ságy je věnovaný dobrodružstvím mladé a krásné chorvatské komtesy v době panování císařovny Marie Terezie.
Autorka líčí v rámci historických událostí 18. století, kdy v Chorvatsku vrcholí jezuitské procesy a upalování čarodějnic, sleduje životní příběh osiřelé komtesy, které tragický osud rodičů prozradí na smrtelné posteli její babička, Dívka, která přitahuje všechny muže a odmítá všechny nápadníky, zasvětí svůj život pomstě. Netají se se svými osvícenými názory a nakonec se ocitne na hranici jako jedna z obviněných čarodějnic. Nečekaná záchrana přijde v poslední chvíli a dívčin osvoboditel, kapitán Siniša Vojkffy, se stane zároveň pomocníkem při pátrání po vrahu její matky.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz