Obsah: Pomsta

Novela autora střední generace, přezdívaného „slovenský Viewegh", představuje českým čtenářům pozoruhodný zjev současné literární scény našich sousedů. Pavol Weiss, absolvent scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU, dosud publikoval tři knihy, jeho práce se však objevují i na televizní obrazovce, v rozhlase a na jevištích bratislavských a pražských scén. Pomsta vypráví o knihovníkovi a začínajícím spisovateli Samovi, který se nedokáže smířit s odchodem milované Kláry k bohatému obchodníkovi. Rozhodne se svého soka zničit a o pomstě napsat knihu. Samovy recesistické schválnosti, jimiž tajně ztrpčuje svému sokovi život, se stupňují. Kdo zvítězí? Uražený spisovatel Samo Hruška nebo namyšlený podnikatel Viktor Vassary? Příběh o vztazích a rozchodech s důvěrnou znalostí i ironií odhaluje svět současné reklamy a byznysu.
Zdroj: Anotace z knihy Pomsta
Dnes je 27.07.2024