Obsah: Pravda o Kursku

V. V. Ustinov, generální prokurátor Ruské federace, zpracoval katastrofu ruské atomové ponorky Kursk jako literárně umělecké dílo a přesvědčivý dokument současně. V symbolických třinácti kapitolách podává dynamické líčenítohoto neštěstí, v němž poprvé uvádí skutečnosti, které dosud nebyly publikovány. Tragédie atomové ponorky Kursk otřásla nejen blízkými zahynulých námořníků, ale celým Ruskem a světem v očekávání, zdali se neopakuje nový Černobyl. Autor podává přesvědčivé odpovědi na mnoho otázek; objasňujevlastní stanovisko člověka, občana a vysoce postaveného představitele Ruska, autora známého svými angažovanými díly nejen v Rusku, ale i mimo ně. Na knize spolupracovali A. N. Savenkov, hlavní vojenský prokurátor Ruské federace a A. L. Jegijev, první náměstek vojenského prokurátoraDálněvýchodního vojenského okruhu. Prolog obsahující zamyšlení nad tragédií vychází z tradic ruské filozofie. Epilog pak obsahuje zamyšlení, jak těžké bylo přijmout hrůznou pravdu o neštěstí, a rovněž seznam 117 členů posádky, kteří byli vyznamenáni Za hrdinství a na věčné časy zapsáni doPamětních knih Severního loďstva.
Zdroj: Anotace z knihy Pravda o Kursku
Dnes je 19.03.2024