Obsah: Příkopy

Knižní zpracování povídkového seriálu scenáristy Jana Míky Příkopy je volným pokračováním neméně oblíbených seriálových řad Náves a Náměstíčko. Lokalita okrajové městské části Příkopy spojuje šest příběhů, kterými se prolínají osudy hrdinů jednotlivých povídek. Autor vykresluje tragikomické situace s lehce humorným pohledem a nechává své hrdiny procházet životními peripetiemi, v nichž nechybějí překvapivá odhalení a nečekané zvraty. Čtenáři si tak znovu připomenou postavy bývalé trafikantky paní Plecité a jejího nezvedeného syna Mildy, bývalé učitelky mateřské školy Lucie Veselé a jejího staromládeneckého přítele Jetele a divadelního ředitele Šmída čelícího tentokrát zádrhelům v rodinném životě. Nově se do dění na malém městě zapojí například Jetelova obětavá sestra Růža nebo emigrant Karl Lopusny s velkolepými podnikatelskými plány.
Zdroj: Anotace z knihy Příkopy
Dnes je 29.03.2024