Obsah: Proč se dítě vaří v kaši

Aglaja Veteranyi (1962 Bukurešť/Rumunsko - 2002 Zurych/Švýcarsko) se narodila v rumunsko-maďarsko-cikánské rodině, její mateřštinou byla rumunština. Dcera klauna a artistky už jako dítě vystupovala v cirkusu nejen v Evropě, ale také v Africe a jižní Americe. Roku 1977 emigrovala rodina do Švýcarska. Bez základního vzdělání, číst a psát německy se naučila na prahu puberty, sama sebe označovala za autodidakta. Absolvovala hereckou školu v Curychu, kde také od roku 1982 žila jako spisovatelka a herečka na volné noze. Publikovala v mnoha literárních novinách a časopisech, antologiích, hostovala doma i v zahraničí s divadelními a literárními projekty, většinou společně se svým životním partnerem Jensem Nielsenem. Zemřela z vlastního rozhodnutí ve věku 40 let. Proč se dítě vaří v kaši je její literární debut, který vyšel ještě během života. Posmrtně pak knihy Das Regal der letzten Atemzüge a Vom geräumten Meer, den gemieteten Socken und Frau Butter.
Zdroj: Anotace z knihy Proč se dítě vaří v kaši
Dnes je 20.04.2024