Obsah: Špinavý náklad

Psala se sedmdesátá léta a jeden muž si řekl, že naložit v Kolumbii letadlo marihuanou a dopravit je i s nákladem zpátky by nemusel být zase tak špatný nápad. Když nic jiného, mohl tak získat zcela neopakovatelnou zkušenost... Na palubě poněkud omšelé vojenské dakoty DC-3, kterou smontoval ze součástek, aby se nemusel nikde evidovat, do Kolumbie nakonec skutečně odletěl a největší dobrodružství jeho života mohlo začít! Tráva tam koneckonců rostla, to byla jasná věc, rostla na tisících akrech půdy a byla to ta nejčistší, nejsladší travička, jakou kdy viděl. První zásilka se mohla nakládat. . Knížka Špinavý náklad vypráví příběh o tom, jak se snílek z provinčního města, Allén Long, stal světoznámým hrdinou. Ze začátku to byla hlavně legrace, dělat dlouhé nosy na úřady a vozit domů kamarádům prvotřídní kouření. Long si připadal jako v nebi, aby ne, když jezdil v limuzínách, vedle sebe nádherné ženské, na telefonu samé slavné osobnosti. Jenže s jídlem roste chuť, a v tomhle případě rostla i výstřednost. Na scéně samozřejmě nechyběl kokain, takže nebyla nouze o neskutečná faux pas. Ta nevyhnutelně následují, když člověk jedná pod vlivem drog. Jenže to, co kdysi vypadalo jako trochu divočejší nápad, bláznivý podnik s hrstkou kamarádů, pomalu a jistě získávalo obrysy organizovaného zločinu. Long u sebe nikdy nenosil zbraň, ale stále častěji měl pocit, že ho má někdo na mušce. .
Zdroj: Anotace z knihy Špinavý náklad
Dnes je 29.03.2024