Obsah: Zrození moderní ženy

Pokus o syntetickou historickou studii o dějinách a postavení žen v Evropě v 19. století (až do r. 1918).
Autorka (britská historička) se snažila začlenit ženskou otázku do společenských, politických a kulturních dějin dané epochy. V první části knihy se zabývá postavením ženy ve světě mužů a to zejména z hlediska dobových představ. Druhá část pak zkoumá soukromý i veřejný život a úlohu ženy v každé této oblasti - v manželstí, v mateřství, v širš žen. Třetí část knihy zkoumá poslání ženy ve veřejném životě a politice, sleduje dále ženské hnutí, zejména první vlnu feminismu a změnu úlohy ženy po vypuknutí a v průběhu první světové války. Autorka vychází zejména z anglických reálií, ale všímá si situace i v jiných evropských zemích (zejména západních). - Doplněno soupisem literatury ke každému oddílu a jmenným rejstříkem.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz