Obsah: Klamošské vzpomínky

Autobiografické vyprávění české výtvarnice na život ve východočeské vesnici v době jejího dětství je zároveň láskyplnou vzpomínkou na rodiče a prarodiče.
Půvabná rodinná kronika je beletristickou prvotinou známé české výtvarnice, která se ve svém pokročilém věku rozhodla připomenout sobě i jiným zapomenuté reálie z vesnického života před 2. světovou válkou. Své dětské vzpomínky soustředila hlavně na rodinný život a osudy svých předků, ale příběhy sousedů a příbuzných velice přesně zachycují společenské klima malé východočeské vesničky od začátku století, půvab nedotčené krajiny a konečně i individuální osudy a vzájemné vztahy ve vlastní rodině. V rámci memoárové literatury je knížka velice kvalitní, lidsky jímavá a dobově autentická.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz