Obsah: La Bella vita : život, láska a jídlo v jižní Itálii

Oddechová knížka shrnuje vtipné a láskyplné vyprávění Angličanky, která od osmnácti let žije s manželem v Římě, o životě v malebné jihoitalské vesničce, kam rodina celé roky jezdila na letní prázdniny.
Rodina si od počátku svého života v Itálii zamilovala malou jihoitalskou vesničku nad mořem, kde život léta plynul neměnným tempem bez pochybného dobrodiní technického pokroku a lidé se řídili stejnými zvyky, jako jejich dávní předkové. Za dvacet let se autorce podařilo překonat zakořeněnou nedůvěru k lidem odjinud a stát se součástí vesnice, sdílet starosti i radosti starousedlíků a společně s nimi s lítostí sledovat vpád civilizace se všemi negativními jevy, které postupně mění tvář půvabného místa. Vyprávění zahrnuje dvacet let života vesnice a autorka líčí drobné příběhy jejích obyvatel s porozuměním a láskou, s úctou zaznamenává jejich staré tradice a s obdivem se vyjadřuje o místní prosté a nápadité kuchyni. Aby své tvrzení podpořila, vybrala osmnáct jednoduchých receptů, jimiž končí jednotlivé kapitoly.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz