Obsah: Rok bez února

Čtyři muži pod jednou střechou. Bez rodiny, bez partnerky, zaměstnání, bez vyhlídky. Nad vodou je drží právě ta střecha nad hlavou a také pouto, které mezi nimi vzniklo. Autor (ich forma) lehce načrtává osudy svých dočasných souputníků a sám prožívá únorový čas jako krizové období, které musí pominout.
Ve svém druhém románu Jan Sojka (nar. v Plzni) vystihl charaktery čtyř mužů, kteří žijí v jednom domě, tráví spolu spoustu času, ale vlastně se vůbec neznají. Každý z nich je na své cestě osamělý, protože svůj osud nechce s nikým sdílet. Někdo dokonce až příliš pečlivě dbá, aby měl vždy zamčené dveře svého pokoje, do kterého nesmí nikdo jiný vstoupit – i ze zařízení pokoje se přece dá o člověku ledacos uhodnout.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize