Obsah: Rembrandtův portrét

Třetí kniha série Finn Ryanová.
Mladou archeoložku Finn Ryanovou, která pracuje pro londýnskou aukční síň, potká nenadálé a velmi nepravděpodobné štěstí. Společně s pohledným mladým šlechticem Billym Pilgrimem zdědí dům v Amsterdamu, nákladní loď plavící se při březích Bornea v jižním Pacifiku a obraz - podle všeho padělek Rembrandta. Padělek však skrývá pravý Rembrandtův portrét, v němž se zase ukrývá klíč k rozluštění záhady staré celá staletí.
Finn a Bill však nejsou jediní, kdo vědí, co všechno je v sázce - a co čeká na vyzvednutí v hlubinách jižního Pacifiku. Finn a Bill pronásledovaní bezohlednými dobrodruhy se proti své vůli ocitají ve víru honby za zapomenutým pokladem, který jim může jednou provždy změnit život, ale kvůli němuž o život mohou také v jediném okamžiku přijít...
Vytvořil: Kaylee
Zdroj: www.daemon.cz