Obsah: Michelangelův zápisník

První kniha série Finn Ryanová
Mladá (a krásná) studentka dějin umění Finn učiní senzační objev: narazí na zápisník, do nějž si Michelangelo Buonarroti zakresloval svá pozorování pitvaného lidského těla. Dalo by se čekat, že takový nález jí zajistí proslulost v akademickém světě, namísto toho se však ocitá ve smrtelném nebezpečí. Její byt je vykraden, lupič zavraždí jejího přítele, není pochyb, že dalším cílem je ona. S pomocí antikváře Michaela se pokouší uniknout smrti a rozplést síť, do které ji náhodný nález uvrhl; síť, která se vine přes dva kontinenty a několik desetiletí. Stopy vedou do temných labyrintů tajnosnubného Vatikánu...

Paul Christopher, který je pod svým skutečným jménem Christopher Hyde znám i českým čtenářům, nezapře inspiraci Danem Brownem. Tajemná látka ve spojení s působivým stylem zkušeného autora thrillerů čtenáři nabízí strhující text, který mu nedovolí knihu odložit dříve, než otočí poslední list.
Vytvořil: Kaylee
Zdroj: www.daemon.cz