Obsah: Leonardo da Vinci

Malířské a kreslířské dílo
Velkoformátová kniha (29 x 44 cm) přináší úplné dílo tohoto italského malíře, sochaře, architekta, vynálezce a vědce. Uspokojuje i ty, kteří obdivují především jeho výtvarné dílo, ale plně zaujme i čtenáře zajímající se o jeho vědecké práce a poznámky. Obsahuje kvalitní a detailní reprodukce známých obrazů, ale i stovky těch, které ještě nebyly zveřejněné. V první části knihy najdete Leonardovu korespondenci, smlouvy, deníkové zápisky a spisy. Druhá tvoří katalog zachovaných i ztracených obrazů s podrobným popisem jejich technického stavu. Každý obraz, při kterém můžeme Leonardovi da Vinci přisoudit autorství, se v knize dá nalézt. Díky novým objevům a vědeckým výzkumům se zde poprvé objevuje definitivní katalog jeho výtvarných děl. Ve třetí části se nachází přehled 663 kreseb, studií a skic seřazených podle kategorií prezentujících architekturu, anatomii, kartografii a jiné oblasti, kterým se Leonardo věnoval, přičemž mnoho kreseb je v této knize poprvé prezentováno.
XXL formát knihy dá vyniknout neuvěřitelným detailům obrazů, které předtím nebylo možné vidět v žádné knize. Poskytuje tak velký umělecký zážitek.
Kniha je uložena v kartonovém kufru, který zajišťuje ochranu proti poškození při dopravě i snadnou manipulaci
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize