Obsah: Angelika - Toulouská svatba (2. díl)

Kočár, tažený šesti koňmi a doprovázený vozy se zavazadly a hudebníky, směřuje přes celou Francii k jihu a veze Angeliku vstříc jejímu osudu. Nedokázala se mu vzepřít, ostatně jako mnoho dívek její doby, a tak byla násilím provdána za muže, kterého v životě neviděla. Přesto, že jejího budoucího manžela provází pověst tajemného podivína, je Angeličin otec šťastný, že jeho dcera bude bohatá a stane se hraběnkou. Angelika chápe, že se od této chvíle ocitla sama daleko od rodiny a rodného Poitou. Její osud je zpečetěn -- nikdy nepozná lásku. Ale k tomu, kdo miluje život, bývá život milosrdný. Angelika ještě netuší, že ji velká láska teprve čeká. Občas si mladá žena vzpomíná na tajemství, které chová od dětství: zachránila totiž život mladému králi. Jenže ví, že jí díky tomu zároveň hrozí velké nebezpečí. Vedle muže, který ji miluje a jehož zbožňuje, se však ničeho nebojí.
Zdroj: Anotace z knihy Angelika - Toulouská svatba (2. díl)
Dnes je 28.03.2024
Den 83. výročí úmrtí Woolfová Virginia