Obsah: Azurový úsvit

Francií zmítá snad nejtěžší období jejích dějin. Probíhá revoluce, král je popraven a s ním i většina šlechticů, kteří nestačili utéct ze země. Hrabě de Brissac se dozví, že i on a jeho rodina jsou na seznamu těch, kteří mají skončit na popravišti. Snaží zachránit alespoň životy svých dětí, a tak se rozhodne s nimi uprchnout z rodného panství Marécage. V převlečení za prosté vesničany on jeho malý syn a dcery Joseline a Valentine putují napříč zemí, aby v Bordeuax nastoupili na loď, která je má dopravit přes Lamanšský průliv do Anglie. Jejich pouť však končí v zájezdním hostinci, kde malý Justin umírá na následky vyčerpání, a po něm i jeho otec. Obě dívky zůstanou samy, vydány napospas majiteli hostince. V patách je jim navíc bývalý marésageský knihovník Eugen Druon, nyní obávaný komisař Konventu, jehož největším přáním je získat Joselinimu přízeň. Zdá se, že dívky již nemají šanci, ani když se objeví tajemný Octavien Granville, snažící se jim pomoci.
Zdroj: Anotace z knihy Azurový úsvit
Dnes je 16.04.2024