Obsah: Bagdádský špion

Bagdádský špion : osobní vzpomínky na špionáž a intriky mezi Bagdádem a Londýnem
Kniha vypráví příběh agenta Britské tajné služby (Secret Intelligence Service - SIS) MI6 - viděný očima jeho dcery. Corinne Souza popisuje špionáž ne jako zaměstnání, ale jako způsob života. Příběh začíná v roce 1958, kdy byl v Iráku zavražděn korunní princ - a také kdy její otec, Lawrence De Souza, oddaný a loajální špion, začal pracovat pro tajnou službu. Corinne napsala knihu o životě svého otce a o vlivu jeho povolání na život celé rodiny. Příběh popisuje také historii působení Britské tajné služby v Iráku a praktiky při najímání členů MI6 - a jakou úlohu oba tyto . faktory sehrály při neschopnosti tajných služeb předpovědět události z 11. září 2001.
Zdroj: Anotace z knihy Bagdádský špion
Dnes je 19.04.2024