Obsah: Bezpečné výšiny

Cat a Joe Gaillardovi žijí šťastně a spokojeně i přesto, že Cat těžce poznamenal tragický zážitek z dětství a ona nedokáže překonat strach z neznámého prostředí a opustit milované rodné město vysoko v horách Tennessee. Teprve když dospěje jejich jediná dcera, od narození slepá Lacey, která na rozdíl od matky nadšeně poznává svět a dávno odešla z domova, se Cat přiměje postavit se minulosti čelem a podniknout s manželem cestu do Itálie, kde se má konat svatba jejich přátel. Jenomže v paprscích horkého toskánského slunce náhle vypadá jejich vztah, minulost i vzájemná závislost zcela jinak než v bezpečném horském útočišti, soukromém ráji, který si pro sebe vytvořili. Očekávané nové zážitky i nečekané obtíže je vzájemně odcizují, stejně jako seznámení s novými lidmi, k nimž patří především malíř Sam, zcela okouzlený Catinou křehkou krásou, a jeho intrikánská, chladná manželka Ada. Cat a Joe na sebe během putování zemí prodchnutou dějinami a uměním hledí cizíma očima a dostávají se do situací, v nichž na povrch vyplouvají potlačované, bytostně lidské city: strach, chtíč, bolestná touha. A netrvá dlouho, než si oba uvědomí, že se italská odysea stala vrcholnou zkouškou jejich lásky.
Zdroj: Anotace z knihy Bezpečné výšiny
Dnes je 20.04.2024