Obsah: Bosá královna

Jedná se o vůbec první historický román Mika Waltariho, který ho napsal už v roce 1942. Bosá královna se odehrává v 16. století ve Švédsku, jehož součástí tehdy bylo již Finsko. Hlavním hrdinou románu je syn krále Gustava Vasy Erik. Usiluje o to, aby se vyrovnal svému slavnému otci, ovládl Baltské moře a zajistil Švédsku velmocenský rozmach. Proto se snaží o výhodný sňatek a posílá posly na námluvy k princeznám po celé Evropě. Jednoho dne však potká prostou dívku Karin, dceru stockholmského biřiče, zamiluje se do ní a uvěří, že díky lásce by mohl uniknout neblahému osudu, který mu předpověděly hvězdy…. S Waltariho pozdějšími velkými historickými romány spojuje Bosou královnu především čtivý příběh, plný nečekaných zvratů, a také fascinace mocí a jejími rozmary.
Zdroj: Anotace z knihy Bosá královna
Dnes je 20.04.2024