Obsah: Ctnosti války

Románem „Ctnosti války“ se americký autor Steven Pressfield vrací do světa antiky, který zpřítomnil modernímu čtenáři svými mezinárodně oceňovanými bestsellery „Ohnivá brána“ a „Souboj s bohy“. (Oba tituly vydalo v českém překladu nakladatelství BBart, stejně jako „Poslední z Amazonek“, román situovaný na pomezí mytologie. ) Kniha, v níž Pressfield beletristicky zpracovává život a epochální tažení Alexandra Makedonského proti Persii, je psána s historickou věrností, ale zároveň podává vzrušující popis bitevních scén a poutavé úvahy životopisného rázu. Alexandr Veliký (356-323 před Kr. ) nastoupil po otci Filipovi na trůn, když mu bylo dvacet let. Své největší bitvy, jimiž si podmanil obrovskou perskou říši Dáreia III. , vybojoval ještě než dovršil pětadvacet let a zemřel pár měsíců před svými třiatřicátým narozeninami. Do své smrti nenašel mezi nepřáteli přemožitele. Jeho proslulost nedostižného vojevůdce a charismatického velitele nemá v dějinách obdoby.
Zdroj: Anotace z knihy Ctnosti války
Dnes je 27.07.2024